Za nami wrzesie艅 i pa藕dziernik, pierwsze miesi膮ce nowego Optymistycznego Roku Przedszkolnego. Wrzesie艅 przywita艂 nas pi臋kn膮 pogod膮, a my jako optymistyczna kadra naszego przedszkola z wielk膮 rado艣ci膮 po wakacyjnej przerwie powitali艣my nasze kochane przedszkolaki. Dzieci z niecierpliwo艣ci膮 czeka艂y na spotkanie ze swoimi przedszkolnymi kolegami i kole偶ankami, ze swoimi paniami, a tak偶e nowymi salami.
PrzedszkoleNews
Dla naszych maluszk贸w natomiast miesi膮ce wrzesie艅 i pa藕dziernik by艂y miesi膮cami adaptacji, podczas kt贸rych przyzwyczaja艂y si臋 do nowej dla nich rzeczywisto艣ci. Dzieci starsze natomiast ka偶dego dnia wchodzi艂y do przedszkola z u艣miechem na twarzy.
Podczas tych dw贸ch miesi臋cy wiele si臋 dzia艂o. Starali艣my si臋 tak wype艂ni膰 dzieciom czas, aby ka偶dy dzie艅 by艂 dla nich jak najbardziej atrakcyjny, poniewa偶 w naszym przedszkolu nie ma czasu na nud臋. I tak: pracowali艣my wytrwale na zaj臋ciach, tworzyli艣my wyj膮tkowe prace plastyczne, du偶o 艣piewali艣my, ta艅czyli艣my, grali艣my na instrumentach, liczyli艣my, uczyli艣my si臋 j臋zyka angielskiego, gimnastykowali艣my si臋, spacerowali艣my, wsp贸lnie 艣wi臋towali艣my nasze urodziny, a przede wszystkim uczyli艣my si臋 jak by膰 optymistycznym przedszkolakiem, empatycznym, 艣mia艂o d膮偶膮cym do celu, znaj膮cym swoj膮 warto艣膰.
W miesi膮cu wrze艣niu i pa藕dzierniku odby艂o si臋 kilka wycieczek. Nasze maluszki ze wzgl臋du na okres adaptacyjny korzysta艂y ze spacer贸w w pobli偶u przedszkola. Dzieci 4 鈥 letnie i 5 letnie wybra艂y si臋 na wycieczk臋 do 鈥濨ochenkowej Zagrody Mini zoo鈥 w Krzelkowie, gdzie mia艂y okazj臋 obcowa膰 z wieloma zwierz臋tami gospodarstwa domowego oraz wiele rado艣ci sprawia艂o dzieciom g艂askanie i karmienie zwierz膮t. Opr贸cz tego dzieci 5 鈥 letnie wybra艂y si臋 na wycieczk臋 autokarow膮 do Dzier偶oniowa na Alej臋 Bajkowych Gwiazd. 6 鈥 latki odwiedzi艂y Wroc艂awskie ZOO. Starszaki w poszukiwaniu jesieni, szykuj膮c k膮cik przyrody wybra艂y si臋 do Lasocina.
Podczas tych dw贸ch miesi臋cy nasze przedszkolaki wzi臋艂y tak偶e udzia艂 w wielu uroczysto艣ciach takich jak:
- Optymistyczne Powitanie Nowego Roku Przedszkolnego
- Optymistyczny Mi臋dzynarodowy Dzie艅 Kropki
- Optymistyczny Dzie艅 Przedszkolaka
- Optymistyczne Powitanie Pani Jesieni
- Dzie艅 Ch艂opaka
- Dzie艅 Drzewa
- Dzie艅 Edukacji Narodowej
- Dzie艅 Marchewki
Przedszkole2NewsWrzesie艅 i pa藕dziernik dzi臋ki pi臋knej i s艂onecznej pogodzie obfitowa艂 tak偶e w wiele zaj臋膰 na 艣wie偶ym powietrzu oraz zabaw na naszym przyjaznym placu zabaw. Przedszkolaczki z ogromn膮 rado艣ci膮 uczestniczy艂y w r贸偶nego rodzaju zaj臋ciach edukacyjnych o jesieni oraz akcji 鈥濻prz膮tamy Ziemi臋鈥, podczas kt贸rych dba艂y o porz膮dek wok贸艂 przedszkola i nie tylko, wzbogaca艂y k膮ciki przyrody darami jesieni z sadu, ogrodu, parku i lasu. Dzieci odwiedzi艂y pobliski park i las, gdzie mog艂y zapozna膰 si臋 z rosn膮cymi tam drzewami, grzybami, a z zebranych dar贸w lasu przygotowa艂y r贸偶nego rodzaju prace plastyczne.

Wrzesie艅 i pa藕dziernik by艂y zatem miesi膮cami pe艂nymi wra偶e艅 i nowych do艣wiadcze艅. Mo偶emy jednak zapewni膰 偶e kolejne miesi膮ce b臋d膮 nie mniej atrakcyjne.

殴r贸d艂o: PP nr 2 w Pieszycach