Jednym z największych wyzwań naszych czasów, którego powodzenie będzie determinowało rozwój i przetrwanie ludzkości, jest reforma systemu edukacji - reforma głęboka, fundamentalna, łamiąca dotychczasowe założenia, odpowiadająca na potrzeby teraźniejszości i przyszłości. Zdając sobie z tego sprawę, podjęliśmy próbę przeanalizowania obecnej sytuacji i nakreślenia ram, w jakich powinno odbywać się kształcenie przyszłych pokoleń.

We współpracy z Wrocławskim Parkiem Technologicznym i Fundacją Zaawansowanych Technologii Wrocław po raz kolejny będzie gospodarzem i współorganizatorem ogólnopolskiego kongresu „Zmiana Edukacji". Tysiące uczestników, dziesiątki prelegentów i panelistów przez dwa dni będą rozmawiać o wyzwaniach i możliwościach stojących przed polską edukacją. Ponieważ edukacja ma wpływ na rozwój wszystkich obywateli, chcielibyśmy, by o tym wydarzeniu dowiedziało się jak najwięcej osób, w tym samorządowców, którzy na pierwszej linii realizują usługi edukacyjne dla mieszkańców swoich miast i wsi. Kongres, ze względu na warunki epidemiczne, będzie miał formułę on-line, dzięki czemu będą mogły w nim uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby.
Już 29 i 30 września spotkamy się we Wrocławiu, a tak naprawdę przed ekranami komputerów w całej Polsce. Będzie to nie tylko wielkie wydarzenie edukacyjne, ale też - w co głęboko wierzę -ważny element dyskusji o przyszłości polskiej edukacji. Już teraz zapraszamy do wejścia na prowadzoną przez Wrocławski Park Technologiczny stronę poświęconą edukacji: www.projektujemyprzyszlosc.pl i kliknięcie w okno zapisów na „II Kongres Zmiana Edukacji". Zapraszamy też do korzystania z udostępnianych tam materiałów, filmów i webinariów zajmujących się tematyką przyszłości edukacji. Bo edukacja to Nasza Wspólna.