W najbliższy weekend 24 i 25 lipca w Pieszycach i Dzierżoniowie odbędzie się największa w Polsce otwarta impreza nartorolkowa. Zawodnicy zmierzą się w trzech biegach zaliczanych do Grand Prix Polski i cyklu Vexa Skiroll Tour.

Rozgrywane już po raz drugi Grand Prix Polski na nartorolkach to mini cykl trzech nartorolkowych biegów. Dwa z nich odbędą się w Pieszycach.
Dystanse i charakter zawodów zostały tak przygotowane, aby stworzyć kopię sesji Pucharu Świata FIS na nartorolkach.

Sobota 24 lipca:
PIESZYCE godz.: 10:30 Uphill Gór Sowich - trasa Pieszyce – Przełęcz Jugowska na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m. Bieg odbywa się techniką klasyczną i dowolną;
DZIERŻONIÓW godz.: 18:00 Knock-out Sprinty Dzierżoniów – trasa Dzierżoniów ul. Piastowska parami na dystansie 200 m. Bieg odbywa się tylko techniką dowolną, co oznacza, że można ścigać się dowolnie - łyżwą i klasykiem.

Niedziela 25 lipca:
PIESZYCE godz.: 10:00 Pętla Sowiogórska – trasa Pieszyce - Bielawa wahadłowo na płaskim odcinku 2,7 km o łącznym dystansie 25 km. Bieg odbywa się techniką klasyczną i dowolną.

Bieg techniką klasyczną w Uphillu Gór Sowich oraz KO Sprintach Dzierżoniów i Pętli Sowiogórskiej techniką dowolną zaliczane są do cyklu Vexa Skiroll Tour. Kto ukończy te trzy biegi wymienioną techniką, zostanie też sklasyfikowany w Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach.

Więcej o zawodach >>>

UWAGA
W związku z odbywającymi się zawodami wystąpią utrudnienia w ruchu.

W sobotę 24 lipca droga Pieszyce (ul. Kopernika 167) – Przełęcz Jugowska będzie nieprzejezdna w godzinach od 10:00 do 13:00. Droga otwierana będzie sukcesywnie za samochodem zamykającym kolumnę zawodników.
Objazd drogi możliwy będzie przez Rościszów oraz Jodłownik.

W niedzielę 25 lipca droga Pieszyce (ul. Bielawska 4a) – Bielawa (ogrody działkowe) będzie nieprzejezdna w godzinach od 8:00 do 13:00. Z ruchu nie będzie wyłączona ścieżka rowerowa.
Objazd drogi możliwy będzie przez Dzierżoniów.

Prosimy o dostosowanie się do poleceń służb zabezpieczenia zawodów i Policji.

Uphill2021 mapa

Petla Sowiogorska2021 mapa