Słyszeliście o projekcie „Łączą nas góry”? To coś niesamowitego!

Fundacja „Ładne historie” w ramach tego właśnie projektu organizuje wycieczki górskie dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Dlaczego? Bo wierzą, że góry są dla wszystkich.

lacza nas gory 1

Pierwsza edycja projektu odbyła się w 2019 r. Organizatorzy pokonali stereotypy, sprawili, że przepiękne Sudety stały się dostępne dla tych, którzy na co dzień pokonują o wiele większe trudności. Zorganizowali 15 wycieczek, na których byli obecni rehabilitanci, przewodnicy górscy i wolontariusze – osoby w każdym wieku, które zgłosiły chęć pomocy i dołączenia do nas na górskim szlaku, często z własnymi rodzinami.
Było to 15 górskich wędrówek, podczas których panowała radosna i swobodna atmosfera. Dzięki realizacji projektu Fundacja zabrała w góry 96 osób z niepełnosprawnościami i ponad 120 osób zdrowych, które poszły, by pomagać i razem spędzić cudowny czas.
Niebawem podane zostaną terminy wycieczek w 2020 roku.

Chcesz wziąć w nich udział i pomóc?
Osoby i grupy chętne do wzięcia udziału w projekcie zachęcamy do zgłaszania się drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do projektu chętnie przyłączały się całe rodziny, ale również przedsiębiorcy i zwykli ludzie, którzy z przyczyn zdrowotnych nie mogli wybrać się w góry, ale chcieli być częścią wypraw. Projekt Łączą nas góry zapoczątkował wśród ludzi pozytywne poruszenie, które chcemy kontynuować również w 2020 roku.

Zobacz PODSUMOWANIE Z REALIZACJI PIERWSZEJ EDYCJI PROJEKTU

lacza nas gory 2