Ferie zimowe 2020 dobiegły końca. Pozostały piękne wspomnienia. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej spędzili wyjątkowo aktywnie dwa tygodnie.
Zimowisko SP 1 2News
W półkolonii uczestniczyło 30 dzieci. Były one podzielone na 2 grupy wiekowe. Opiekowało się nimi 2 wychowawców. Zajęcia odbywały się w godzinach 9:00 do 15:00. Uczestnicy otrzymywali 2 posiłki: śniadania i obiady. Podczas pobytu organizator zapewniał opiekę pielęgniarską.
Realizacja programu przebiega prawidłowo. Nasz wspólny wypoczynek rozpoczęliśmy pogadanką przeprowadzoną przez policjantów „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”.
Głównym celem półkolonii było wdrażanie do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz poznanie atrakcyjnych turystycznie miejsc w naszym regionie. Organizowano rozgrywki sportowe w szkole oraz wiele atrakcyjnych wycieczek i zajęć plastyczno - muzycznych.
W pierwszym tygodniu tj. od 10 – 14 lutego : zwiedzaliśmy Pałac w Pieszycach, bawiliśmy się na placu zabaw w Loop's World we Wrocławiu, na basenie Aquraius w Bielawie, uczestniczyliśmy w Zabawie Walentynkowej, braliśmy udział w warsztatach edukacyjnych „Mozaiki i parkietarze” w Explora Park” w Wałbrzychu.
W drugim tygodniu ferii od 17 – 21 lutego : bawiliśmy się na placu zabaw Cinema Fun w Świdnicy, byliśmy na filmach: „Doktor Dolittle” oraz ”Chłopiec i wilk” w Cinema w Świdnicy, na basenie Aquarius w Strzeliniew a na zakończenie na trampolinach w Go Jump we Wrocławiu.,
W trakcie półkolonii organizowano zajęcia dotyczące profilaktyki zdrowotnej „Jak dbać o zdrowe zęby i jamę ustną?” oraz wiele konkursów, zabaw integracyjnych, ruchowych oraz zajęć plastycznych.
W ostatnim dniu zostały wręczone nagrody "niespodzianki" za udział w konkursach i zawodach sportowych. Na koniec półkolonii każdy uczestnik otrzymał upominek pożegnalny.
Zapewnienie atrakcyjnego programu możliwe było dzięki wsparciu finansowemu Radnych Rady Miejskiej Pieszyc, Gminy Pieszyce, Rady Rodziców, ZTT ”TECHNOTEX”, ks. Edwardowi Dzikowi oraz wsparciu firm prywatnych z terenu naszej gminy i powiatu oraz wielu rodziców naszych wychowanków.
Dziękujemy hojnym darczyńcom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia pobytu dzieci na półkolonii i na ten cel przekazali kwotę 5370,00zł.


Kierownik półkolonii
Beata Połczyńska