Szanowni mieszkańcy

Przypominamy, że od 1 stycznia 2020 r. odbiór i prawidłowe unieszkodliwianie odpadów komunalnych na terenie Gminy Pieszyce realizowane jest w ramach Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD7.

Zmiany te spowodowały konieczność złożenia przez Państwa nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dla Miasta i Gminy Pieszyce opłata podstawowa wynosi 27,00 zł miesięcznie/os., oraz 54,00 zł miesięcznie/os. jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.

Na dzień 20 lutego 2020 r. w systemie odbioru odpadów, na podstawie złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi znajdowało się łącznie 65 479 mieszkańców gmin zrzeszonych, z czego 6 475 osób z Gminy Pieszyce (w tym: 539 – 8,3% zwolnienie dla kompostujących).

W dalszym ciągu część mieszkańców nie złożyła obowiązującej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wobec właścicieli nieruchomości, którzy zaniechali obowiązku prowadzone są postępowania administracyjne.

Nadzór nad systemem odbioru i zagospodarowania odpadów pełni Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7, ul. Świdnicka 38, 58-200 Dzierżoniów, tel. 74/831-50-02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Deklaracja - do pobrania