Dwie mieszkanki Pieszyc, które zawzięcie trenują Taekwon-do startowały w międzynarodowym turnieju Polish Open Cup, który odbywał się w Dzierżoniowie 2 marca br. Turniej zgromadził blisko 1000 zawodników z Polski, Ukrainy, Mołdawii i Uzbekistanu. Udział zagranicznych gości zachęcił wielu zawodników do sprawdzenia swoich umiejętności, co mocno podniosło poziom rywalizacji sportowej.

Nikola Kizym taekwondo

Nikola Kizym od niedawna mieszkająca w Pieszycach potwierdziła swoje wysokie umiejętności, zdobywając aż trzy medale w kategorii seniorek:

- brązowy medal w walkach ciągłych do 50 kg,
- srebrny medal w walkach przerywanych do 160 cm,
- złoty medal w technikach specjalnych do 160 cm.

- Dzięki minionym zawodom nabyłam wiele doświadczenia. Podczas walki zaznałam wiele bólu, poleciały łzy i pot. Jednak gdy weszłam na podium, mój wysiłek został uhonorowany. Poczułam radość i dumę - komentuje Nikola. - Start w turnieju dał mi również motywację do jeszcze intensywniejszych treningów i dalszego rozwijania swoich umiejętności w sztukach walki, jaką jest Taekwon-do - dodaje pieszyczanka.

Dorota Ozga taekwondo

Dorota Ożga, która wbrew przeciwnościom łączy życie rodzinne, pracę zawodową oraz treningi Taekwon-do stanęła na wysokości zadania i wywalczyła w kategorii Masters kobiet:

- Złoty medal w układach formalnych Taekwon-do,
- Złoty medal w walkach przerywanych.
- Gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów!

Ozga Kizym slajder

SK Taekwon-do Tiger