Stało się. Gmina Pieszyce przystąpiła do Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Pieszyce podpisano list intencyjny z Gminą Dzierżoniów i Gminą Strzelin, mówiący o poprawie dostępności do mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu w Gminie Pieszyce, w oparciu o doświadczenia i możliwości organizacyjne DTBS.
TBS News

- To ważny dzień dla naszej Gminy. Chcieliśmy zaoferować mieszkańcom możliwość zamieszkania w nowych, komfortowych lokalach. Do tej pory w Pieszycach rozwijało się budownictwo jednorodzinne, natomiast brakowało budownictwa wielorodzinnego. Postawiliśmy na jedną z formuł, jaką jest mieszkalnictwo w TBS. – tłumaczy Dorota Konieczna – Enozel – Burmistrz miasta i Gminy PieszyceTBS oferuje mieszkania o dobrym standardzie, bez konieczności posiadania 100% wartości jego zakupu. Partycypacja wynosi ok. 20% wartości. Jeżeli lokator decyduje się opuścić mieszkanie, otrzymuje zwaloryzowaną partycypację z powrotem.
TBS to idealne rozwiązanie dla tych osób, które na chwilę obecną nie wiedzą, czy za kilka lat nie zdecydują się na zakup działki i budowę domu jednorodzinnego.
Nowe budownictwo powstanie w centralnej części miasta. Na terenie odzyskiwanym przez Gminę Pieszyce od Polskiego Związku Działkowców w pobliżu stawu, przy skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i 1-go Maja. Będą to mieszkania kompletnie wykończone i wyposażone w standardzie TBS. Każde z mieszkań posiadać będzie indywidualny system grzewczy, umożliwiający optymalizację zużycia ciepła. W części przyziemnej mają zostać zlokalizowane garaże. Mieszkania na parterze posiadać będą indywidualnie wygrodzone ogródki przydomowe. Każdemu z mieszkań przyporządkowane zostanie miejsce parkingowe w garażu lub na parkingu zewnętrznym. Mieszkania na wynajem w systemie TBS to oferta dla rodzin o średnich dochodach, które przekraczają limit dochodów uprawniający do ubiegania się o lokal komunalny lecz jednocześnie nie posiadają zdolności kredytowej lub nie zamierzają wiązać się wieloletnim kredytem dla zdobycia własnego mieszkania.