Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Glacensis realizuje projekt  pn. „Promocja współpracy transgranicznej na obszarze Euroregionu Glacensis”  nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0002557. Celem projektu jest promocja działalności transgranicznej Euroregionu Glacensis oraz współpracy partnerskiej. Realizacja projektu promocyjnego będzie miała bezpośredni wpływ na rozwoju świadomości i wiedzy społeczności lokalnej, a także uświadomi mieszkańcom pogranicza, że wszyscy korzystamy z efektów partnerstw nawiązanych w latach 90-tych XX wieku. Projekt umożliwi przedstawienie ogromu kompleksowych zmian na polsko-czeskim pograniczu, które zaszły dzięki wieloletniej współpracy transgranicznej.

Jednym z działań projektu jest ogłoszonie Konkursu fotograficznego pod tytułem: „Promocja współpracy transgranicznej-współpraca transgraniczna na obszarze Euroregionu Glacensis w obiektywie mieszkańców” skierowanego do mieszkańców Euroregionu. Ideą konkursu fotograficznego jest zaangażowanie mieszkańców w zaprezentowanie najciekawszych przykładów współpracy transgranicznej poprzez prezentację tych przykładów na wykonanych fotografiach.

W Konkursie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie posiadające zgodę opiekunów prawnych na udział w konkursie. Prace konkursowe wraz z oświadczeniem należy przesłać na adres mailowy biura Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 maja 2021 r. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie do 5 fotografii. Zdjęcia powinny przedstawiać atrakcje turystyczne, przyrodę, zabytki techniki i urbanistyki, wydarzenia kulturalne, sportowe itp. (również te, które się już odbyły) powiązane z efektami współpracy transgranicznej z obu stron granicy na obszarze Euroregionu Glacensis. Zdjęcia powinny posiadać tytuł.

Fotografie mogą być zarówno w poziomie jak i w pionie, kolorowe, czarno-białe i w sepii. Przesłane w postaci elektronicznej mailowo, zapisane w jak największej rozdzielczości. Szczegóły udziału w konkursie znajdziecie Państwo w regulaminie konkursu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Pobierz:

Regulamin

Oświadczenie

Zgoda rodziców