Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski podpisali w imieniu samorządów ziemi dzierżoniowskiej umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska na realizację programu „Czyste Powietrze".
czyste powietrze logo News
Umożliwi to mieszkańcom korzystanie z bezpłatnego doradztwa i pomocy przy składaniu wniosków związanych ze zmianą sposobu ogrzewania na ekologiczne.
W działającym od ponad roku punkcie informacyjnym przeprowadzono już prawie dwa tysiące konsultacji.

Zamiast zatrudniać konsultanta w każdej gminie, nasi samorządowcy połączyli siły, co znaczne ogranicza koszty działalności punktu.

- Od stycznia 2021 r. siedzibą Punktu Konsultacyjnego Czyste Powietrze będzie Sowiogórskie Centrum Komunikacyjne. Zmienią się także godziny otwarcia punktu tj. od poniedziałku do piątku będziemy dostępni od 08:00 do 16:00 – mówi Marcin Pawełek, dyrektor biura Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska.

Do końca roku szczegółowe informacje o możliwościach dofinansowania zmiany sposobu ogrzewania przez mieszkańców udzielane są w budynku Dzierżoniowskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych przy ul. Bielawskiej 15, pokój 11a (I piętro), od poniedziałku do czwartku, w godz. 7:30-15:30, w piątki w godz. 7:30-15:30, tel. 517 566 669, email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

„Czyste Powietrze" to rządowy program skierowany do właścicieli domków jednorodzinnych, którego głównym celem jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. Dofinansowanie może wynosić 30% lub 60% kosztów inwestycji. W istniejących budynkach dofinansowanie obejmuje węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, systemy ogrzewania elektrycznego, kondensacyjne kotły gazowe, pompy ciepła, termomodernizację, montaż kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.