Od kilku tygodni prowadzona jest ogólnopolska kampania zachęcająca osoby, które przebyły zachorowanie na COVID-19 (tak zwani ozdrowieńcy), do oddawania osocza krwi. Może ono zostać podane w szpitalach pacjentom, którzy zmagają się z koronawirusem i pomóc im w walce o życie.
OsoczeNews
Jeśli więc należysz do grupy ozdrowieńców, podziel się tym bezcennym lekiem z chorymi na COVID-19. Osocze krwi pobierane jest wyłącznie w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Najbliższe tego typu Centrum znajduje się w Wałbrzychu przy ul. Chrobrego 31 (tel. 74 664 63 19).

SPRAWDŹ CZY MOŻESZ ODDAĆ OSOCZE

Wielotygodniowa kampania informacyjna przynosi efekt i co raz więcej osób zgłasza się między innymi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Wraz z dużym zainteresowaniem pojawiają się znaczne problemy z dodzwonieniem się do Centrum i zgłoszeniem chęci oddania osocza. Takie sygnały docierają również od mieszkańców Powiatu Dzierżoniowskiego.

Dlatego też Starosta Dzierżoniowski wraz ze wszystkimi wójtami i burmistrzami gmin powiatu przygotowali akcję pomocową. Kampania skierowana jest do osób, które chcą oddać osocze, ale nie mogą skutecznie zarejestrować się jako dawcy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Wystarczy skontaktować się z Wydziałem Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 74 832 52 27) i zgłosić chęć oddania osocza.

Lista chętnych zostanie przekazana do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Po przeprowadzenia przez RCKiK procedury weryfikacyjnej i zakwalifikowaniu do oddania osocza, samorządy Powiatu Dzierżoniowskiego zapewnią bezpłatny transport wszystkim dawcom.

Akcja potrwa do odwołania.