Przychodnia Miejska w Pieszycach dziękuje wszystkim swoim Pacjentom za odpowiedzialne dostosowanie się do trybu działania pozwalającego ograniczyć zagrożenie COVID-19. To dzięki dyscyplinie nas wszystkich możemy od maja poszerzyć dostęp do wielu świadczeń medycznych.
PrzychodniaMiejskaNewsProsimy Państwa o zapoznanie się z zasadami korzystania z naszej pomocy od 11 maja br. i w najbliższych tygodniach:
- POZ i poradnie specjalistyczne udzielają świadczeń zdrowotnych od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 18:00.
- Przed przyjściem do przychodni konieczny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny: 74 836 53 62 lub 74 836 50 30.
- Osoby, które mają objawy ewentualnego zakażenia koronawirusem (wysoka gorączka, kłopoty z oddychaniem, duszności, kaszel) powinny kontaktować się bezpośrednio z Sanepidem w Dzierżoniowie: tel. 74 832 33 33 (po godzinach urzędowania: 781 556 033) lub oddziałem zakaźnym wałbrzyskiego szpitala: tel. 74 648 98 06.
PRZED WIZYTĄ W PRZYCHODNI MIEJSKIEJ:
- Wizyty do POZ i pediatry rejestrowane są telefonicznie z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, a do gabinetów specjalistycznych i rehabilitacyjnych – zgodnie z grafikiem pracy poszczególnych gabinetów, na pierwszy możliwy termin. W sytuacjach szczególnych lekarz na podstawie wywiadu telefonicznego może zalecić niezwłoczne zgłoszenie się w przychodni.
- Ograniczona jest możliwość wizyty w przychodni bez wcześniejszego kontaktu telefonicznego (nie dotyczy nagłych spraw zagrażających życiu).
- Do odwołania ograniczony pozostaje dostęp do gabinetów stomatologicznych, laryngologicznych i profilaktycznych badań endoskopowych.
- Lekarze (zarówno podstawowej opieki zdrowotnej, jak i specjaliści) telefonicznie kontaktują się z pacjentami. Podczas teleporady można uzyskać zalecenia dotyczące postępowania w chorobie, e-receptę, e-zwolnienie. Lekarz na podstawie rozmowy z pacjentem decyduje o konieczności bezpośredniej wizyty w przychodni.
W CZASIE WIZYTY:
- Pacjenci przychodzą na umówioną godzinę i są przed wejściem na teren przychodni informowani o zasadach dalszego postępowania.
- Osoby towarzyszące będą wpuszczane na teren przychodni wyłącznie w sytuacjach niezbędnych (ograniczenie nie dotyczy opiekunów dzieci i osób niepełnosprawnych, ale prosimy o ograniczenie liczby osób towarzyszących naszym pacjentom).
- Na terenie przychodni obowiązuje stosownie środków ochrony osobistej (masek, rękawiczek) i poruszanie się i przebywanie zgodnie ze wskazaniami personelu (m.in. nie ma możliwości oczekiwania na wizytę przy gabinetach). Prosimy o wyrzucanie zużytych masek i rękawiczek do oznaczonych pojemników.
- Na terenie przychodni wyznaczono strefy izolacji na wypadek pojawienie się osób z podejrzeniem COVID-19.
DODATKOWE INFORMACJE:
Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji dotyczących pracy Przychodni Miejskiej, a także bezpiecznych zachowań w czasie epidemii – prosimy o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny: 74 836 53 62, 836 50 30
Dbajmy o siebie i innych!

 Źródło: Przychodnia Pieszyce