W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Pieszycach odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość ta jest szczególnie ważna dla nowo przyjętych dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola.

PasowaniePPnr2NewsDzieci zdążyły się już zaaklimatyzować i z chęcią zadeklarowały swoją przynależność do przedszkolnej rodziny. Z uśmiechem na twarzy i lekką tremą zaprezentowały przygotowany pod okiem wychowawczyń występ wokalno-taneczny i wspólnie wyrecytowały wiersz. Dla wielu dzieci był to pierwszy, tak poważny debiut przed szeroką publicznością. Doniosłego aktu pasowania na przedszkolaka dokonała zaczarowanym ołówkiem dyrektor Barbara Pryczek oraz burmistrz Dorota Konieczna - Enozel, która wręczyła dzieciom upominki. - Po pasowaniu jesteście już prawdziwymi przedszkolakami. Z tej okazji życzę Wam wielu radośnie spędzonych dni w przedszkolu. Byście poprzez wspólną naukę i zabawę poszerzyły swoje wiadomości i umiejętności – życzyła Dorota Konieczna – Enozel – burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce. A Wam, drodzy rodzice gratuluję tak wspaniałych i szczęśliwych pociech.
Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu.