W półkolonii letniej uczestniczyło 41 dzieci. Były one podzielone na 3 grupy wiekowe. Opiekowało się nimi 3 wychowawców. Zajęcia odbywały się w godzinach 9:00 do 15:00. Uczestnicy otrzymywali 2 posiłki: śniadania i obiady. Realizacja programu przebiega prawidłowo. Nasz wspólny wypoczynek rozpoczęliśmy pogadanką przeprowadzoną przez policjantów „Bezpieczne wakacje. Zasady bezpiecznego poruszania się po drodze”.

KolonieLetnieNews
Głównym celem półkolonii było wdrażanie do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz poznanie atrakcyjnych turystycznie miejsc w naszym regionie, dlatego organizowano: - rozgrywki sportowe w szkole, warsztaty plastyczne oraz zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej;
- zajęcia sportowe w „Go-Jump” we Wrocławiu,
- wyjazd do kina na film animowany pt. „Alladyn”,
- pobyt na basenie Aquraius w Bielawie,
- pobyt w ARBORETUM w Wojsławicach wraz z ogniskiem.
W drugim tygodniu półkolonii letniej :
- odwiedziliśmy Minieuroland – Park Miniatur w Kłodzku,
- „ ZOO” Farmę w Łącznej,
- pływaliśmy w Aquaparku we Wrocławiu,
- odwiedziliśmy Wioskę Indiańską „Pocahontas” na Zabrodziu we Wrocławiu.
W trakcie półkolonii organizowano zajęcia dotyczące profilaktyki zdrowotnej „Jak dbać o zdrowe zęby i jamę ustną?” oraz wiele konkursów, zabaw integracyjnych, ruchowych oraz zajęć plastycznych.
W ostatnim dniu zostały wręczone nagrody "niespodzianki" za udział w konkursach i zawodach sportowych. Na koniec półkolonii każdy uczestnik otrzymał upominek pożegnalny.
Dziękujemy hojnym darczyńcom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia pobytu dzieci na półkolonii. Dla wszystkich sponsorów uczestnicy półkolonii wraz z wychowawcami przygotowali własnoręcznie wykonane podziękowania.
Zainteresowanie tą formą wypoczynku ze strony rodziców uczniów jest dość duże i będziemy ją kontynuować w przyszłym roku szkolnym.


Kierownik półkolonii
Beata Połczyńska