Jeszcze kilka miesięcy temu mieszkańcy górnej części Pieszyc wnioskowali o budowę placu zabaw przy Ośrodku Pomocy Społecznej wyrażając swoje zdanie w przeprowadzonej ankiecie.
PlacZabawSP2News
Dzisiaj w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo – Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności Edycja 2019, plany te stają się rzeczywistością. Realizacja inwestycji dofinansowana została przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków FRKF w wysokości 50 000 zł.
W tym miejscu miło spędzą czas zarówno dzieci, jak i dorośli, a wszystko ze względu na trzy strefy, czyli plac zabaw, siłownię plenerową i strefę relaksu.
W strefie placu zabaw zamontowana zostanie karuzela talerzowa, huśtawa wahadłowa, dwa bujaki sprężynowe, huśtawka bocianie gniazdo, a także zestaw systemowy ze zjeżdżalnią, drabinkami czy rurą strażacką.
W siłowni plenerowej zostaną zamontowane takie urządzenia jak narciarz biegowy, nożyce, motyl czy wyciskanie leżąc.
W strefie relaksu będziecie mogli skorzystać z tablicy do rysowania, tablicy do gry w kółko i krzyżyk, oraz stolika do gry w szachy. Wykonane zostaną również nowe nasadzenia.
Miejsce to będzie ogrodzone i bezpieczne, oddzielone piłko chwytami od boiska, a chodniki przystosowane będą dla wózków z dziećmi i wózków inwalidzkich. Dojście do obiektu będzie możliwe zarówno od ul. Ogrodowej jak i Kopernika (od OPS).
Na realizację zadania Gmina Pieszyce przeznaczyła z własnych środków 93 187,69 zł. Łączny koszt budowy placu zabaw to 143 187,69 zł.